top of page

Silverlinda Gümüş Göğüs Ucu Koruyucu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Güncelleme tarihi: 21 Ara 2020


Silverlinda Gümüş Göğüs Ucu Koruyucu 999 ayar herhangi bir katkı metalinin (bir metal ile alaşımı yapılmamış) olmadığı saf gümüş malzeme kullanılarak üretilmiştir.

Kimyasal bakımdan değerlendirdiğimizde altın () ve platin () soy metallerdir ve hiçbir madde ile tepkimeye girmezler. Gümüş ise yarı soy metaldir ve sadece asitler ile etkileşime geçer ve bozulurlar. Buna göre asit olmayan hiçbir madde asla ve asla gümüşün yapısını bozmaz.

Ekonomik bakımdan ve sağlıklı olması açısından gümüşün insan bedenine hiçbir zararı dokunmadığı gibi bakteriyel ve viral birtakım enfeksiyonlara karşı koruyucu bariyer görevi görecektir.

Anne sütü meme ucunda emzirme sonrasında kalabilir ya da bir miktar birikebilir. Bu da göğüs ucunda çok nemli bir ortam oluşturur. Nem; bakteri, mantar ve virüslerin yaşaması için uygun koşullar olduğu anlamına gelmektedir.

Bu nedenle de bölge kuru tutulamayacak vaziyette olduğundan dış ortam ve hava ile teması kesilmelidir. Hem bebeğinizin vücudu için gerekli besin miktarını almasını sağlamak hem de annenin ağrı, sızı, yara oluşumu ve bakımı, iltihap, kaşıntı gibi durumlarla uğraşmaması için Silverlinda GümüşGöğüs Ucu Koruyucu kullanımı önerilmektedir.

Bu ürünün piyasada plastik ve kauçuk bazı muadillerini bulabilirsiniz. Ancak hem kimyasal bakımdan hem bebeğe annenin kokusunun tam geçmesi bakımından hem de bebeğin plastik vb. vücudunda zamanla zararlı birikimlere neden olmaması bakımından gümüş formunun kullanılması daha sağlıklıdır.

Plastik, kauçuk gibi malzemeler annenin kokusunu değiştirir. Bebekler annelerini kokularından tanırlar. Bir süre sonra kokusu değişmiş bir göğüs ucunu tanımayı emmeyi reddetme gibi problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ancak bebeğinizin mutlaka ilk 2 yaşına kadar anne sütü ile beslenmesi gerekmektedir. Emme refleksi ve ağız çevresindeki kasların gelişmesi için de çay kaşığı vb. şeklinde değil mutlaka göğüs ya da biberon ile anne sütünü almalıdır.

Bebeğini çok küçükken özellikle yenidoğan döneminde biberonun emziği ağzına çok büyük gelecektir. Bu nedenle ilk birkaç ay (yaklaşık 4 ay) bebek mutlaka annesinin göğsünden beslenmelidir.

Silverlida Gümüş Göğüs Ucu Koruyucuyu Ne Zaman Kullanmalıyım?

Göğüs ucu koruyucu hakkında araştırma yaparken aklınıza ‘Silverlinda Gümüş Göğüs Ucu Koruyucuyu Ne Zaman Kullanmalıyım’, gibi bir soru gelebilir.

Emzirme dönemi boyunca ürünü kullanabilirsiniz. Ancak doğum öncesinde de damla halinde sık sık sütünüzün geldiğini fark ediyorsanız, muhtemelen doğuma da çok az zamanınız kaldığında bu gibi bir durum olabilir. Bu dönemde de alabilir ve kullanabilirsiniz.

Emzirme dönemi boyunca bebeğinizin süt emmediği her saat, özellikle de gece boyu uyurken bile ürünü kullanmalısınız.


Çıkardıktan sonra takarken mutlaka göğüs ucunuzu kurulayın ve ürünü de temiz bir tülbent ile temizleyerek geri takın. Ürünün göğüs ucunuz ile temas eden kısmının temiz olmasına çok dikkat etmelisiniz.

Gümüş zaten yapısı gereği bakterilerin kendi üzerinde barınmasına asla izin vermeyecektir ama üzerinde süt artığı ve süt lekeleri olan bir ürünü yeniden göğsünüze takmanız doğru değildir.

Bu hususlara dikkat ettiğinizde ürünü kullanmayan (emzirme dönemindeki) annelere göre çok daha rahat bir emzirme döneminiz olur.

Bebeğinizi plastik aparatlar kullanıp bu şekilde emzirmemelisiniz kesinlikle. Bebek annesinin bedeninden yararlı bakteriler alır. Psikolojik gelişimi için de annesinin sıcaklığını hissetmek her zaman onun için daha iyi bir beslenme şekli olacaktır.

Bu durumlara dikkat ederek bebeğinizin hem psikolojik hem de fizyolojik gelişiminin daha iyi olmasına yardımcı olabilir ve katkıda bulunabilirsiniz.


7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page